وضعیت های مختلف دامنه های ملی ( ir )

بنا به سوال یکی از مشترکین محترم ایران پیج این آموزش تدارک دیده شده است .

انواغ وضعیت های دامنه ir به شرح ذیل می باشد :

آزاد (Available):

در این دوره دامین برای ثبت آزاد می باشد و می توانید با پرداخت هزینه ثبت دامین معادل با ۴۵۰۰ تومان برای یکسال و یا ۱۳۰۰۰ تومان برای پنج سال،  آنرا به نام خود ثبت نمود.

فعال(Active):

در این دوره دامین فعال بوده و مالک آن می تواند در هر زمان آنرا تمدید نماید. مدت تمدید به انتهای مدت اعتبار دامین اضافه خواهد شد همچنین مدت اعتبار دامین نمی تواند بیش از ۵ سال از تاریخ جاری باشد.

منقضی (Expired):

در صورتی که در دوره Active دامین، دامین تمدید نشود. در این دوره ۳۰ روزه دامین غیر فعال خواهد شد. البته در طول این دوره ۳۰ روزه مالک دامین می تواند با پرداخت هزینه تمدید، دامین را مجددا تمدید نموده و به حالت Active بازگرداند.

دوره قفل(Lock):

در این دوره ۳۰ روزه مالک دامین می تواند با پرداخت ۵۵۰۰ تومان جریمه و مبلغ تمدید ۵۵۰۰ تومان دامین را تمدید کند و پس از اتمام این دوره دامین برای ثبت مجدد توسط همگان آزاد خواهد شد و به حالت Available درخواهد آمد.

نکته: بهتر است موارد زیر را در نگهداری دامین های خود انجام دهید تا در چرخه حیات دامین خود فقط ثبت و تمدید دامین را انجام داده باشید .

– دامین ها میبایست حداکثر ۱۰روز قبل از تاریخ اتمام تمدید شوند.
– با توجه به قیمت گذاری دامین های آی آر بهتر است کلیه دامینها ۵سال تمدید شوند.
– با توجه به ایمیل های مربوط به تمدید که برای مشتری از سوی مرکز ثبت دامنه/www.nic.ir  ارسال میشود از دست دادن یک دامنه کاملا با مسئولیت مشتری میباشد.

پست های مرتبط

بدون پست مرتبط یافت نشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *