جایگاه سایت من در کلمه کلیدی مورد نظرم در نتایج گوگل کجاست ؟

برخی از مشترکین محترم IRANPAGE سوال پرسیده بودند که چگونه جایگاه سایتمان در یک کلید واژه را بیابیم . برخی به صورت سنتی یک کلید واژه را جستجو و با گشتن در صفحات مختلف گوگل می خواهند دریابند که جایگاه سایتشان در گوگل چند است . ولی این روش ناکارآمد است . چرا ؟ به این علت که اگر مثلا شما سایت خود را در یک کلید واژه در جایگاه ششم صفحه اول می بینید. برای بازدید کننده دیگر الزاما این جایگاه نیست . ممکن است بالاتر یا پایین تر باشد.

خوشبختانه گوگل که خود الگوریتم تعیین جایگاه سایت شما در نتایج جستجو را زحمت کشیده و نوشته است ، در بخش وبمستر تولز خود امکاناتی فراهم می آورد تا شما بهتر از وضعیت سایت خود در کلمات کلیدی مختلف مطلع شوید.

برای این کار زبانه search Traffic را باز می کنیم.

بر روی Search Analytics کلیک می کنیم.

طبق عکس زیر ، در تب بالای صفحه چهار ” چک باکس ” وجود دارد ،

site-keyword-config-server-ir

Clicks که همان تعداد کلیک های انجام شده است.
Impressions یعنی تعداد مشاهده شدن های سایت شما
CTR  یعنی نسبت تعداد کلیک های انجام شده به تعداد مشاهده های تبلیغ شما ضربدر ۱۰۰ ، یعنی اگر ۱۰۰ نفر کلیدواژه ای را جستجو کرده باشند و ده نفر روی تبلیغ شما کلیک کرده باشند ، CTR شما در آن کلید واژه می شود ۱۰٫
Position به معنی جایگاه شما در آن کلمه کلیدی می باشد .

در پایین همین صفحه روی یک کلید واژه کلیک کنید .

در صفحه ای که باز می شود یک نمودار مشاهده می کنید.

خط نمودار جایگاه position معمولا به رنگ سبز است . با حرکت دادن موس روی نمودار جایگاه سایت شما در کلید واژه در روز های مختلف نمایش داده می شود.

مثلا اگر جایگاه ۳٫۳ نوشته شده بود ، یعنی به صورت متوسط بین جایگاه سوم و چهارم در صفحه اول سایت شما قرار دارد.

مثلا اگر جایگاه ۲۴ نوشته شده بود ، یعنی سایت شما در آن کلید واژه در نتیجه ۲۴ قرار دارد ، یعنی صفحه سوم جایگاه چهارم

مثلا اگر جایگاه ۱۳۳ نوشته شده بود یعنی سایت شما در آن کلید واژه در نتیجه ۱۳۳ قرار دارد ، یعنی صفحه چهارده جایگاه سوم

اگر در یک روز position ای برای جایگاه سایت شما ثبت نشده بود یعنی اینکه در آن روز در نتایج جستجو نبوده اید . مثلا اگر جایگاه متوسط شما صفحه اول باشد و در یک روز position  برای شما ثبت نشده باشد یعنی در آن روز کلیدواژه مربوطه جستجو نشده ، اگر صفحه های بالاتر باشید یعنی کاربری به آن صفحه هات سر نزده است.

نکته مهم که بهتر است بدانید وبمستر تولز همواره اطلاعات را با تاخیر ۲ الی ۳ روز درج می کند . یعنی اطلاعات امروز را ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد می توانید ببینید.

برای بهبود جایگاه خود در گوگل می توانید از بک لینک مای استفاده نمایید .  بک لینک به شما این امکان را می دهد تا در کلید واژه دلخواهتان رشد صعودی داشته باشید.

البته تاثیر گذاری بک لینک زمان بر می باشد . یعنی بسته به چگالی کلید واژه بین ۲ هفته الی ۳ ماه ممکن است طول بکشد تا به جایگاه دلخواه خود برسید

یک دیدگاه برای “جایگاه سایت من در کلمه کلیدی مورد نظرم در نتایج گوگل کجاست ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *