ریدایرکت 301

آموزش کار با نمایندگی هاست

نصب تصویری وردپرس

نصب CSF

صفحه سفید در وردپرس

غیرفعال کردن افزونه

سئو

آپدیت لایسنس

ریدایرکت به https

انتقال هاست به هاست

امنیت در وردپرس

SSL رایگان

نصب سی پنل

نصب دایرکت ادمین

فشرده کردن عناصر سایت

جلوگیری از کش

تغییر آی پی

استخراج SSH public key

آموزش نحوه سئو وردپرس با WordPress SEO by Yoast

۵ مرداد ۱۳۹۳ | 0 نظر | لینک کوتاه | مدیریت محتوا, وردپرس

در این آموزش، ابتدا نحوه تنظیم قسمت های مختلفی از پلاگین  WordPress SEO by Yoast را شرح می دهیم و در ادامه به تنظیمات دیگر قسمت ها و جنبه های دیگر سئو وردپرس که شامل بهترین حالات سئو برای دسته بندی و برچسب ها می باشد، می پردازیم.

تنظیمات پیشخوان پلاگین سئو Yoast

این قسمت از اهمیت خیلی زیادی از نظر ما برخوردار نیست . شاید مهم ترین قسمت این بخش ابزار های وب مستر باشه که میتونید بر اساس اطلاعات شخصیتون ویرایش کنید .

عنوان ها & متاها

بخش عنوان ها و متاها مهم ترین قسمت افزونه سئو Yoast است و میبایست با دقت و وسواس بسیار زیاد کانفیگ بشه . در تب عمومی با چند گزینه برای تیک زدن مواجه میشید که به ترتیب توضیح داده میشه :

تنظیمات عنوان

اجبار به بازنویسی عنوان ها توسط پلاگین سئو Yoast

این امکان برای قالب های وردپرسی است که شاید بتوان آن ها را غیر استاندارد نامید . در هر فراخوانی از صفحات وب سایت شما ، پلاگین سئو وردپرس Yoast مقادیری را در صفحات شما Inject کرده و همچنین متا تگ ها را به شیوه ای که سئو کار به آن معرفی کرده generate خواهد کرد . اگر از قالب های غیر استاندارد استفاده میکند ، خواهید دید که تنظیمات اعمال شده در پلاگین Yoast در صفحات وردپرس شما اعمال نمیگردد یا ناقص اجرا میشود … بنا بر این در حالت چاره ای ندارد جز تیک زدن و انتخاب کردن گزینه اجبار به بازنویسی عنوان ها . این یکی از دلایلیست که این وب سایت همچنان از قالب پیش فرض وردپرس استفاده میکند! در صورت استفاده از قالب های اختصاصی ، هرگز به افراد تازه کار اطمینان نکنید و طراحی قالب وردپرس را به طراحان حرفه ای بسپارید …

پهنای سایت متا تنظیمات

زیر صفحه های بایگانی فهرست راهنما نشود.

با انتخاب و تیک زدن این گزینه در پلاگین Yoast از ایندکس شدن صفحات یا اصطلاحا page های صفحه اصلی وب سایت خود در موتور های جستجو و گوگل جلوگیری میکنید . ما از این گزینه استفاده کریده ایم ، چرا معتقدیم فقط و فقط محتوای ارزشمند و مهم سایت باید در گوگل ایندکس و ثبت شود و ایندکس شدن شماره صفحات در گوگل جز بی ارزش کردن سایت و پایین آوردن چگالی کلمات کلیدی اصلی سایت ثمره دیگری به همراه نخواهد داشت . بنا بر و با انتخاب این گزینه از این به بعد شماره صفحات وب سایت شما در گوگل ایندکس نخواهند شد . برای مثال :

http://config-server.ir/page/2

http://config-server.ir/page/3

لیک های فوق از وب سایت آموزشی کامپایلر هر گز در گوگل ایندکس نمیشوند چرا که گزینه زیر صفحه های بایگانی فهرست راهنما نشود را تیک زده ایم…

استفاده از متا کلمات کلیدی متا؟

الگوریتم گوگل مدت هاست که توجهی به کلمات کلیدی یا متا تگ کلمات کلیدی keywords نداشته و همچنان نیز در الگوریتم جدید گوگل این موضع صادق است . از طرفی خود جناب Yoast نیز اصرار دارد که از این متا تگ در پست ها استفاده نشود…به هر حال با انتخاب این گزینه قادر به انتخاب کلمات کلیدی برای صفحه اصلی و همچنین هر پست و برگه در وردپرس خواهید بود . توجه کنید که تعداد کلمات کلیدی کمتر از ۱۰ عدد باشد .

در انتخاب صفحه تب عمومی از قسمت متاها و عنوان ها قسمتی با این عنوان وجود دارد :

Clean up the <head>

اگر قصد تولید محتوای واقعی دارید و از اون دسته مدیران وب سایت هایی که فقط کپی کاری میکنند نیستید  این ۳ گزینه را تیک زده و انتخاب کنید و سپس روی ذخیره تغییرات کلیک کنید :

مخفی کردن لینک های RSD

مخفی کردن پیوندهای RSS

Hide WLW Manifest Links

خوب تظیمات قسمت عمومی از بخش عنوان ها & متاها به بهترین شکل ممکن انجام پذیرفت…وارد مرحله بعدی که بسیار مهم ازت میشویم . روی تب خانه کلیک کنید :

خانه

عنوان قالب

متا تگ عنوان یا Title Meta Tag مورد نظرتان را در این قسمت وارد کنید . قبلا و در مطالب قدیمی آموزش سئو بار ها و بارها  از اهمیت متا تگ عنوان در سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو سخن گفته ایم . پس بهترین عبارت ممکن را انتخاب کنید . پلاگین سئو وردپرس Yoast این متن را در هنگام لود صفحه جای Title خواهد گذاشت .

قالب توضیحات داده

این قسمت نیز همان متا تگ توضیحات یا Description خواهد بود . اهمیت توضیحات کوتاه سایت یا همان متا تگ توضیحات بسیار بسیار بالاست و در کنار متا تگ عنوان یا Title سایت مهم ترین متا تگ های مربوط به سئو را تشکیل میدهد . سعی کنید جمله ای کوتاه و شامل تمام کلمات کلیدی سایت انتخاب کنید که کاربر با خواندن آن متوجه شود وب سایت شما چه موضوعاتی را شامل میشود .

قالب کلمات کلیدی متا

این قسمت در صورتی وجود خواهد داشت که شما در مرحله قبلی گزینه استفاده از متا کلمات کلیدی متا؟ را انتخاب کرده باشید . در این صورت کلمات کلیدی ایندکس سایت را در این قسمت وارد میکنید و بین هر کلمه کلیدی یک کاما انگلیسی قرار میدهید . هنوز بعضی از موتور های جستجو به این متا تگ توجه میکنند …

کانفیگ تب خانه از بخش عنوان ها و متاها در پلاگین سئوی وردپرس یوست هم به پایان رسید . میرسیم به سخت ترین یا به عبارتی پیچیده ترین قسمت کار یعنی کانفیگ گونه های فرسته در پلاگین سئو ساز Yoast . تنظیمات این قسمت در واقع همان متا تگ های مهم را به صورت دلخواه شما و داینامیک استخراج خواهند کرد . با کمک این ابزار شما میتوانید تگ های مربوط به جزئی ترین بخش های وردپرس را نیز شخصی سازی و بر اساس نیازتان تعریف کنید . برگه ها ، پست ها ، نویسندگان ، برچسب ها و … همه و همه میتوانند ساختار متا تگ های اختصاصی ، متفاوت و مربوط به خودشان را داشته باشند

اگر میدانید دقیقا قصد انجام چه کاری را دارید یا سک سئو کار حرفه ای هستید که هیچ ، در غیر این صورت از این کانفیگ استاندارد و امتحان پس داده استفاده کنید :

نوشته ها

عنوان قالب : %%title%%

قالب توضیحات داده : %%excerpt%%

قالب کلمات کلیدی متا : %%focuskw%%

جلوی گزینه نویسنده یک چک باکس با عنوان عدم نمایش rel=”author” وجود دارد که انتخاب کردن و تیک زدن آن سبب جلوگیری از نمایش و ایندکس شدن نام نویسنده مطلب در هر نوشته و در گوگل میگردد . این گزینه به اعتلای کیفی سایت شما و بهینه شدن وضع سئو در گوگل کمک میکند . همانطور که قبلا اشاره کردیم  هر چه اطلاعات ثبت شد در گوگل پر اهمیت تر باشند ، به نفع سئو سایت شما خواهد بود . نام شما هیچ وقت یک هدف در سئو نبوده و نخواهد بود!

پس گزینه عدم نمایش rel=”author” را هم انتخاب کنید .

برگه ها

عنوان قالب : %%title%%

قالب توضیحات داده : %%excerpt%%

قالب کلمات کلیدی متا : %%focuskw%%

گزینه عدم نمایش rel=”author” را هم انتخاب کنید .

رسانه

عنوان قالب : %%title%%

قالب توضیحات داده : %%excerpt%%

قالب کلمات کلیدی متا : %%focuskw%%

گزینه عدم نمایش rel=”author” را هم انتخاب کنید .

کانفیگ قسمت گونه های فرسته از پلاگین WordPress Yoast به پایان رسید . حالا روی تب طبقه بندی کلیک کنید :

دسته ها

طبق سیاست قبلی ، قسمت دسته ها یا دسته بندی موضوعات اصلی سایت شما معمولا محتوای غنی ندارد و نیازه به ایندکس شدن آن در گوگل نیست . در بهترین حالت ممکن شما فادر به انتخاب چند متا تگ برای دسته ها خواهید بود . متا تگ بدون محتوا و بدنه اصلی صفحه هیچ ارزشی نداشته و بهتر است ایندکس نشود . بنا بر این روی چک باکس مربوط به این گزینه کلیک کنید و پس از آن هم دیگر نیازی به کانفیگ و مقدار دهی متا های این قسم نیست :

روبات متا:noindex, follow

با انجام این کار کلیه لینک های زیر مجموعه category در وردپرس غیر قابل ایندکس در موتور های جستجو و گوگل خواهند بود . در واقع انتخاب این گزینه با اضافه کردن مقدار زیر در فایل robots.txt هیچ تفاوتی نخواهد داشت :

User-agent: *

Disallow: /category/

با انتخاب این گزینه و ذخیره کردن آن گوگل لینک هایی مشابه این را هرگز ایندکس نخواهد کرد :

http://config-server.ir/category/control-panel

http://config-server.ir/category/seo

http://config-server.ir/category/linux

تنظیمات پلاگین سئو Yoast WordPress Seo در قسمت طبقه بندی نیز به پایان رسید . حالا روی تب دیگر کلیک کنید . تنها نکته پر اهمیت قسمت بایگانی های نویسنده و بایگانی تاریخ از پلاگین Yost انتخاب کردن و تیک زدن این دو قسمت است :

بایگانی های نویسنده و بایگانی تاریخ

روبات متا:noindex, follow برای هر دو قسمت

غیر فعال کردن بایگانی های نویسنده

نیازی به غیر فعال کردن بایگانی تاریخ نیست ، چرا که کاربران باید امکان جستجو و دسترسی به اطلاعات سایت شما بر مبنای تاریخ انتشارهر مطلب را داشته باشد .

با انتخاب این ۳ گزینه در وردپرس Yoast بایگانی نویسنده را به طور کلی غیر فعال کرده و همچنین از ایندکس شدن محتوای تکراری بایگانی نویسنده و بایگانی تاریخ در گوگل جلوگیری میکنید . عدم وجود مطالب تکراری در یک سایت یکی از پر اهمیت ترین بخش های سئو در گوگل به حساب می آید .

سخت ترین قستم کار کانفیگ پلاگین Yoast و مربوط به بخش عنوان ها & متاها به پایان رسید .

تنها بخشی که پس از عنوان ها و متاها (به نظر تیم سئو کامپایلر) از اهمیت بالایی برخوردار است قسمتی با عنوان نقشه های XML سایت یا نقشه XML سایت است :

نقشه XML سایت در پلاگین سئو Yoast

نقشه سایت هم یکی از مباحث قدیمی و بحث شده مربوط به سئو در وب سایت کامپایلر است . اگر از پلاگین دیگری برای ساخت نقشه سایت با فرمت XML برای گوگل بهره میبرید که هیچ ، در غیر این صورت پلاگین یوست به بهترین شکل ممکن نقشه سایت شما برای گوگل را به صورت اتوماتیک میسازد . برای فعال سازی آن کافیست از قسمت نقشه های XML سایت گزینه ای که با عنوان زیر مشخص شده است را انتخاب کنید و تیک بزنید :

برای فعال کردن قابلیت های نقشه سایت xml بر روی جعبه زیر کلیک کنید

در ضمن لزومی به اضافه کردن کل محتوا به نقشه سایت نیست . این کار سبب سنگین شدن فایل XML استخراج شده میگردد و از طرفی اولویت ها را نیز در سایت شما به هم میریزد . برای مثال دسته ها و رسانه ها (همان Attachment ها) نیازی به ثبت شدن در نقشه سایت ندارند . برای بهینه شدن قسمت نقشه سایت پلاگین سئو Yoast تیک های زیر را بزنید :

در قسمت محروم کردن انواع مطالب : رسانه (attachment)

در قسمت مانع شدن از طبقه بندی ها : دسته ها (category)

دیدگاه بگذارید

10 کامنت ها روشن "آموزش نحوه سئو وردپرس با WordPress SEO by Yoast"

مرا آگاه کن
avatar
مرتب سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشترین رای
طراحی سایت
Guest

چقدر جالب
انجام این کارها زمان بر هست برای خود من
فکر نمیکردم با این افزونه انقدر راحت بشه سئو رو پیاده کرد
ممنونم
بسیار مفید بود
موفق باشید

mjk
Guest

مرسی

نوین
Guest

ممنون از توضیحتون

قالب وردپرس
Guest

من برای قالب وردپرس از این آموزش شما نتیجه گرفتم – به تمام دوستان هم پیشنهاد میدم این آموزش رو دقیق بخونن و برای قالب وردپرس خودشون اجرا کنن.

مهندس میرزایی
Guest

با سلام
بسیار عالی بود ادامه بدید
شما حتما موفق میشید
Agahi90.ir

مدل لباس
Guest

باسلام ممنون عالی ومفیدبود

رضا
Guest

من تنظیمات را در برگه ها انجام دادم گزینه آدرس برگه قرمز است و سئوال دوم چندروز بعداز انجام تنظیمات سئو سایت تغییر می کند

حسن
Guest

مطلب جامع و مفیدی بود..باتشکر

آرامینا
Guest

با سلام و وقتتون بخیر
من برای صفحه اصلی سایتم از برگه خاص استفاده کردم که برای اعمال تنظیمات سئو باید به همان برگه ها مراجعه کرد و در این حالت در تب خانه، تنظیمی مشاهده نخواهد شد. خب د ر همون برگه غیر از قسمتی که کلید واژه کانونی و توضیحات متا رو تعیین می کنیم گزینه دیگری نداریمُ کجا باید عنوان قالب و قالب توضیحات داده را اضافه کنیم؟
با تشکر

خرید هدفون
Guest

تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

wpDiscuz
خرید بیت کوین فروش بیت کوین خرید اتریوم فروش اتریوم